Jak przygotować Kampanię SMS ?
Małgorzata Lewandowska avatar
Napisane przez Małgorzata Lewandowska
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Kampanie SMS to funkcjonalność w Berg System, dzięki której można wysłać do wielu Klientów jednocześnie korespondencje w formie krótkiej wiadomości tekstowej - SMS. Daje możliwość wygenerowania (dobrania według filtra) odpowiedniej grupy docelowej.

Kampanie można przygotować dla Klientów indywidualnych, Firm, potencjalnych Klientów znajdujących się w Szansie sprzedaży bądź dla Klientów w module Sprzedaż, czyli takich którzy zawarli już jakąś umowę lub polisę.

Warunkiem wysyłania SMS za pośrednictwem Berg System jest integracja ze stroną SMS Api.

Przygotowanie Kampanii SMS

  • Z menu bocznego należy wejść w Kontakty, a następnie wybrać, w zależności do jakiej grupy Klientów będzie adresowana wysyłka, Osoby bądź Firmy.

kampanie- kontakty
  • W kolejnym kroku przechodzimy do dobrania grupy docelowej wysyłki - filtry.

filrty
  • Na tym etapie wybieramy, wybieramy grupę docelową adresatów wysyłki . Możemy przeprowadzić filtr zastosowując Tagi na Klientach, inne oznaczenia, które stosujemy na Kartach Klientów np. jakiego banku są klientami, czy ubezpieczalni. Można również po np dacie końca umowy.

kampanie - tagi
  • Teraz trzeba wypełnić datę i godzinę wysyłki, nadając jej nazwę, wypełnić treść. A następnie zatwierdzić zielonym przyciskiem Zapisz.

kampanie- treść

  • Po zapisaniu treści i dobraniu grupy docelowej Klientów gotowa wysyłka masowa zapisuje się w module Narzędzia marketingowe w Submenu Wysłane SMS-y. Nawet jeśli wysyłka ma nastąpić za kilka dni to dla Systemu już zostały one wysłane. Zostają one przekierowane na serwer SMS Api.

wysłane - zapisane

Uwaga: Wiadomość SMS otrzymają tylko Ci Klienci, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie treści za pomocą automatycznych powiadomień SMS.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?