Wszystkie kolekcje
Opis modułów
Narzędzia marketingowe
Powiadomienia SMS o końcu umowy/polisy
Powiadomienia SMS o końcu umowy/polisy
Małgorzata Lewandowska avatar
Napisane przez Małgorzata Lewandowska
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Z programu Berg System możemy wysyłać automatyczne powiadomienia SMS do klienta z informacją o kończącej się umowie czy polisie. Funkcjonalność ta działa w oparciu o integrację z bramką SMSAPI.

Jak skonfigurować gotowy szablon SMS o kończącej się umowie/polisie?

1. Z Menu bocznego przechodzimy do modułu Narzędzia marketingowe

narzędzia marketingowe 1

2. Następnie klikamy zielony przycisk dodaj w górnym prawym rogu ekranu

dodaj_koniec umowy_tworzenie treści

3. Wypełnij formularz dodawania powiadomienia SMS

  • wprowadź nazwę szablonu

koniec_umowy_pierwszy_slajd

  • w zakładce Odniesienie wybierz z listy rozwijanej kryterium według którego System wysyła powiadomienie

zakończenie_slajd2
  • następnie należy określić ramy czasowe – czyli kiedy ma zostać wysłany SMS z informacją do klienta. W przypadku kończącej się umowy zaznaczamy przed, a w ilości dni, liczbę dni na ile przed końcem umowy ma zostać wysłany SMS z przypomnieniem.

koniec_umowy_ilość_dni
  • w kolejnym kroku przechodzimy do tworzenia treści powiadomienia SMS. W przypadku kończącej się umowy czy polisy klienta warto pobrać z Pól Systemowych dane takie jak numer umowy, data końca oraz dane Agenta. Należy pamiętać, że System pobiera dane dokładnie tak jak są wprowadzone, czyli nie odmienia słów.

koniec_umowy_slajd_pola

Nie trzeba pamiętać o kończących się umowach czy polisach klientów. Skonfigurowany z bramką SMSAPI System automatycznie wysyła SMSy w określonym terminie zgodnie z wybranymi parametrami.

Po dodaniu całej treści zatwierdzamy zielonym przyciskiem Dodaj w przypadku gdy tworzymy nową treść lub Zapisz jeśli dokonujemy edycji powiadomienia

  • w Narzędziach marketingowych w sekcji powiadomienia można zarządzać przygotowanymi powiadomieniami SMS. Edytować, włączyć lub wyłączyć gotowe szablony

slajd_urodziny

Poniżej gotowy szablon, z którego można skorzystać przy tworzeniu własnego SMSa z informacją do klienta o kończącej mu się umowie czy polisie.

Informuję że dnia {%sopFinishDate%} kończy się umowa {%title%}. Proszę o kontakt w celu porównania ofert i wznowienia umowy. Z poważaniem, {%firstNameParent%}{%lastNameParent%} – Twój Agent Ubezpieczeniowy

WAŻNE

Należy pamiętać, że tego typu SMSy otrzymają tylko Ci klienci, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie powiadomień drogą elektroniczną.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?