Przejdź do głównej zawartości
Wszystkie kolekcjeIntegracjeGoogle
W jaki sposób przywrócić działanie integracji z kalendarzem Google?
W jaki sposób przywrócić działanie integracji z kalendarzem Google?
A
Napisane przez Alina Sobiło
Zaktualizowano ponad tydzień temu

W części przypadków integracji Berg System z Google Calendar, mogą pojawić się trudności z przesyłaniem danych między aplikacjami. Prawdopodobieństwo wystąpienia wzrasta, gdy integracja z tym samym kalendarzem była przeprowadzona więcej niż jeden raz na koncie danego użytkownika Berg System.

W tej instrukcji znajdziesz sposób jak rozwiązać ten problem.

Integracja z Google Calendar

Poprawnie przebiegająca integracja z pocztą powinna zawierać wszystkie kroki zawarte w instrukcji: Jak dokonać integracji z kalendarzem Google? Jeśli zabraknie jednego ze standardowych kroków, bądź nie wystąpią wcale, tylko od razu po kliknięciu Integracja z Google Calendar pojawi się komunikat o powodzeniu integracji, może to oznaczać, że nie przebiegła prawidłowo.

Za każdym razem gdy przeprowadzana jest integracja, musi pojawić się krok, w którym wyrażana jest zgoda na dostęp do zasobów kalendarza Google.

Występuje błąd podczas synchronizacji lub zadania się nie wyświetlają

W przypadku gdy Twoje zadania z Berg System nie przenoszą się do kalendarza Google, a próba synchronizacji kończy się wyświetlaniem komunikatu o błędzie, może to wskazywać na konieczność przeprowadzenia ponownej integracji.

Usuwanie integracji w Berg System

W pierwszej kolejności zalecamy usunięcie integracji w Edytuj profil.

Akcję należy potwierdzić w dodatkowym oknie, klikając Tak, usuń!

Usuwanie integracji na koncie Google

Następnie należy usunąć integrację z ustawień konta Google. W tym celu, będąc np. na stronie poczty Gmail bądź kalendarza, wyszukujemy symbol z literą naszego imienia lub nazwy konta, po czym z wyświetlonego okna klikamy Zarządzaj kontem Google.

Zostaniemy przeniesieni do podstrony z opcjami zarządzania kontem. Z menu po lewej stronie szukamy sekcji Bezpieczeństwo.

Następnie wyszukujemy część nazwaną: Twoje połączenia z aplikacjami i usługami innych firm. Na liście powinna się wyświetlać aplikacja Berg System Calendar API. Klikamy w tę nazwę.

Po przejściu w widok szczegółów aplikacji Berg System Calendar API, należy odszukać i kliknąć opcję: Usuń wszystkie połączenia z aplikacją Berg System Calendar API.

Po kliknięciu to pole będziemy poproszeni o potwierdzenie czy na pewno chcemy usunąć połączenie, wybieramy Potwierdź.

Po tym wyświetlony zostanie krótki komunikat: Nie masz już połączenia z aplikacją Berg System Calendar API. W każdej chwili możesz nawiązać połączenie ponownie.

Po całkowitym usunięciu integracji zarówno z konta Google jak i Berg System zaleca się przeprowadzić ponownie integrację z Google Calendar zgodnie z krokami przedstawionymi w artykule: Jak dokonać integracji z kalendarzem Google?

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?