Przejdź do głównej zawartości
Wszystkie kolekcjeUstawienia systemuKonfigurowanie produktów
Do czego służy Identyfikator produktu? Jak go utworzyć?
Do czego służy Identyfikator produktu? Jak go utworzyć?

Nadawanie i wykorzystanie identyfikatora produktu. Konfiguracja danych o produkcie. Import umów i płatności.

Marcin Konopka avatar
Napisane przez Marcin Konopka
Zaktualizowano ponad tydzień temu

Czym jest Identyfikator produktu i do czego służy?

Podczas importu umów można skorzystać z możliwości dodania produktu. W przypadku importu płatności - jego wskazanie jest wymagane. By wskazać produkt, możesz posłużyć się ID produktu (niepowtarzalnym numerem produktu, który został nadany mu przez system w chwili dodania) lub Identyfikatorem produktu. Identyfikator produktu możesz nadać sam i może mieć dowolną formę, jednak każdy identyfikator musi odpowiadać tylko jednemu produktowi. 

Przykład

W systemie istnieje produkt o nazwie Ubezpieczenie Assistance z towarzystwa XY o ID produktu 19. Zazwyczaj dany produkt jest zapisywany w plikach rozliczeniowych Twojej firmy jako XY-ASS. W takim przypadku wystarczy nadać produktowi identyfikator XY-ASS, a przy imporcie płatności dla kolumny z produktem wybrać Identyfikator produktu zamiast ID produktu. System automatycznie powiąże informacje z produktem o wskazanym identyfikatorze. 


Jak dodać identyfikator produktu?

Podczas dodawania lub edycji produktu wystarczy uzupełnić pole Identyfikator produktu i zapisać wprowadzone zmiany. Więcej informacji o edycji i dodawaniu produktu znajdziesz w tym artykule.

Czy to odpowiedziało na twoje pytanie?